Zaklada Sveučilišta u Rijeci pod geslom manifestacije RI-thinking History na 4. History Film Festivalu predstavit će MemoRI – inovativnu igru memorije s riječkim motivima.

Igra se sastoji od dvije vrste igraćih kartica, slikovne i tekstualne. Njihovim uparivanjem potiče se usvajanje znanja, odnosno igra postaje bogatija za obrazovnu dimenziju. Dvadeset ilustriranih motiva tematizira (povijesne) zanimljivosti i pokoju urbanu legendu grada Rijeke. Dodatni formati uključuju knjižicu s opisom motiva i kartu grada s njihovim lokacijama. U osmišljavanju je potaknuta suradnja akademske, kreativne i lokalne zajednice (javna kampanja za odabir motiva). Ilustracije potpisuje Ana Glažar, autorske tekstove Velid Đekić, a vizualno oblikovanje Jan Pavlović.

Bilo u funkciji igre, turističkog suvenira ili poslovnog poklona, svrha MemoRI-a je podupiranje razvoja društva znanja. Prihod će biti namijenjen znanstvenim, istraživačkim i studentskim projektima na Sveučilištu u Rijeci.

Predstavljanje će biti održano u subotu, 12. rujna 2020. u atriju HKD-a Sušak s početkom u 20 sati.

Veselimo se Vašem dolasku!

Povezana vijest:  Obavijest o godišnjem odmoru