Pitching Day Competition Realizator natjecanja održao će se 6. svibnja 2022. od 13:30 do 17:00 h. Prijavljeni sudionici su u prostorima Znanstveno-tehnologijskog parka Sveučilišta u Rijeci (STEP RI) održali trominutne prezentacije poslovnih rješenja.

Šesta edicija Realizator natjecanja održana je u hibridnom obliku. Kao i prethodnih godina, natjecatelji su sudjelovali u timovima od
dva do četiri člana, a za sudjelovanje su se mogli prijaviti studenti svih sveučilišta i veleučilišta u Hrvatskoj.

Na Pitching Day-u su se predstavila rješenja poslovnih slučajeva koje su postavili ovogodišnji partneri:

1. Geotech d.o.o. – Kako primijeniti umjetnu inteligenciju i strojno učenje pri rješavanju inženjerskih zadataka u projektiranju?
  2. Grad Kastav – Kastav 2033 – “pametno” naselje
  3. Jadran-galenski laboratorij d.d. – Razvoj projekta Mamina škrinjica by JGL – stvaranje novih cjeloživotnih korisnika brendova JGL Grupe
  4. Marina Punat d.o.o. – Poslovna škola Marina Punat d.o.o.
  5. Tower Centar Rijeka d.o.o. – Budućnost shopping centra – kako doskočiti problemima on-line kupovine te privući posjetitelje u sam centar
Povezana vijest:  Popis pobjednika Realizator 2022.